Molekulaar- ja rakubioloogia instituut pakub ettevõtetele mitmesuguseid võimalusi ja teenuseid:
Näiteid käimasolevatest koostööprojektidest instituudi ja ettevõtete vahel.
Eesmärgiks on arendada toidus leiduva DNA eraldamiseks sobivad puhastusmeetodid ja arvutusmetoodika, mis võimaldaks määrata toidu komponentide täpset kogust toiduainetes.
Partnerid: TÜ, Celvia CC AS ja BioCC OÜ
Lähemalt uudisest meie kodulehel
Luuakse innovaatilised antimikroobseid pinnakatteid, et pidurdada mikroobsete nakkuste levikut tervishoiu valdkonnas. Selleks sünteesitakse antimikroobseid kattematerjale inimese poolt sageli puudutavatele pindadele - mööbel, ukselingid, reelingud - ning hinnatakse nende kasutusvõimalusi tervishoiu valdkonnas.
Koostööpartnerid: KBFI, TÜ, ettevõtluspartneritena osalevad kaks biotehnoloogia sektori idufirmat: Nanordica Medical OÜ (Eesti) ja AFFIX Labs OY (Soome) ning mööblitootja 4WAY OÜ (Eesti)
Lähemalt uudisest meie kodulehel
Projekti eesmärgiks on arendada välja diagnostiline test, mis võimaldaks inimese veres ringlevast rakuvabast DNAst identifitseerida patogeenid ja võimalusel määrata ka nende patogeenide antimikroobse resistentsuse profiil. Test on ennekõike mõeldud sepsisega patsientide analüüsiks aeg-kriitilistes olukordades, kuid võib leida rakendust ka teistel patsiendigruppidel. Sepsise puhul jääb tavapäraste mikrobiloogiliste meetodite kasutamisel kuni 50% juhtudel tegelik sepsist põhjustav patogeen tuvastamata. Meie arendatav rakuvaba DNA test on kiirem, tundlikum ja pakub võimalust samaaegselt kirjeldada ka patogeeni antimikroobse resistentsuse profiili. Antud projekti jaoks Tartu Ülikooli poolt läbi viidav uurimistöö keskendub peamiselt DNA järjestuste analüüsi algoritmide arendusele, mis võimaldaksid mikroobid identifitseerida ning määrata nende AMR profiil. Lisaks tegeleb TÜ cfDNA eraldamise protokolli optimeerimisega.
Partnerid: Celvia AS (juhtpartner, endine: Tervisetehnoloogiate Arenduskeskus AS), SA TÜ Kliinikum, Synlab Eesti OÜ
Rakendusuuring 100%, rahastaja Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutus
Lähemalt uudisest meie kodulehel
PCR-il ja DNA sekveneerimise andmetel põhinev projekt vetikate määramiseks, et teha kindlaks, kas tegemist on õige kultuuriga.
Lepingu raames viiakse läbi esmased laboriuuringud metallide bioloogiliseks leostamiseks erinevatest maakidest ja elektroonikajäätmetest.
Projekti koostööpartner on BiotaTec OÜ.
Rekombinantsete ning naturaalsete valkude disain ja puhastamine.
Testitakse erinevaid ekspressioonitingimusi (temperatuur, süsiniku allikas, söötme koostis). Eesmärgiks on välja selgitada optimaalsed tingimused nelja erineva valgu koostootmiseks pagaripärmi rakkudes.